THE TRUMAN SHOW
Iedere dag hetzelfde. Totdat kleine barstjes in de perfect georkestreerde wereld van Truman Burbank zichtbaar worden. Waarom lijkt iedereen om hem heen altijd precies te weten wat hij gaat doen? Waarom verdwijnen mensen plotseling uit zijn leven? En waarom lijkt het alsof de hele wereld naar hem kijkt?
The Truman Show is een visionaire film die zijn tijd ver vooruit was en nu, in een tijdperk van reality-tv en sociale media, actueler is dan ooit. Regisseur Peter Weir en scenarist Andrew Niccol schetsen een beklemmend portret van controle, vrije wil en de zoektocht naar waarheid, met een gelaagde, gedenkwaardige rol van Jim Carrey.
Voorafgaand aan de vertoning duiken we met een masterclass van Twan Arts in de thema’s die The Truman Show tot een echte Game Changer maken.
PROGRAMMA
20:00 Masterclass
20:45 Pauze
21:00 Filmvertoning The Truman Show
GAME CHANGERS
Iedere derde maandag van de maand is het GAME CHANGERS in Natlab. Op deze avond wordt een iconische filmklassieker vertoond. Voorafgaand aan de vertoning geeft filmdocent Twan Arts een masterclass waarin wordt toegelicht wat de gekozen film tot een onvervalste game changer maakt.